Konjice Hors Cup 2022 – Słowenia

07.05.2022 był mocnym sportowo weekendem, ponieważ Karatecy UKS Shodan wzięli udział w Międzynarodowym Turnieju w Słowenii – Konjice Hors Cup 2022.
4 edycja zgromadziła ponad 550 zawodników z 78 klubów, z 8 państw. Zawody rozgrywano na 7 tatami, a dodatkowym smaczkiem był fakt, iż te zawody były eliminacjami do Mistrzostw Bałkanów /dla klubów z tego regionu geograficznego/.
Shodan reprezentowały dziewczyny i trener/zawodnik. Pokazaliśmy się z dobrej strony, bo pomimo mocnej i zawziętej rywalizacji każdy z Shodaniaków walczył w strefie medalowej. Naprawdę zostawiliśmy mnóstwo energii i walki na tatami. Jako trener jestem bardzo zadowolony z walk i postawy dziewczyn. Łatwo nie było bo by wywalczyć medal dziewczyny musiały wygrać 4 pojedynki – i dały radę !!!
Warto nadmienić, że karate w Słowenii tak jak w państwach byłej Jugosławii jest trenowane od lat 60 i to od nich między innymi uczyliśmy się kiedyś czym jest karate. To również świadczy o poziomie sportowym i wysokiej pozycji tego sportu w tych krajach.
Pierwszy i zapewne nie ostatni start w International Konjice Horse Cup 2022 dał w ostatecznym efekcie 1 złoto i 3 brązowe medale oraz 2 x 5 miejsca.
Shodan został sklasyfikowany na 27 pozycji pośród 76 klubów – Krótko mówiąc poszło dobrze. Szkoda jedynie przegranej Marty Streubel 2:3 w walce o brąz – było tak niedaleko do medalowego szczęścia – ale taki jest sport.
Nasze osiągnięcia to:
Aleksandra Adamska 3 m kata open dzieci 8-9 lat
Aleksandra Adamska 3 m kata uczniowskie dzieci 8-9 lat
Natasza Adamska 3 m kata dziewcząt 10-11 lat
Jarosław Adamski 1 m kata Masters + 50 lat

Walczymy, zwyciężamy lub się uczymy, a każdy start daje nowe możliwości i doświadczenia.
Dziękuję wspierającym naszą działalność:
Gminie Zduny,
panu Krzysztofowi Krynickiemu Firma Budowlana KRYBUD w Zdunach,
panu Norbertowi Nawrot – Kasacja Pojazdów Chwałkowo,
Kurierowi Zdunowskiemu