XIX Zduny Karate CUP 2021 – relacja

27.11.2021 odbyła się XIX edycja Zduny Karate Cup 2021 o Puchar Burmistrza Zdun. Organizatorem turnieju był UKS SHODAN ZDUNY.
Gościnna hala Szkoły Podstawowej w Zdunach przyjęła ponad 240 karateków 27 klubów, którzy walczyli w ponad 400 osobokonkurencjach.
Jak co roku odczuwalna była atmosfera walki i rywalizacji ale fair play. Przygotowanie sali, sprawny przebieg to dwudniowe dzieło rodziców-wolontariuszy którzy spisali się świetnie. Za to im należą się ogromne wielokrotne podziękowania. Podziękowania również składamy na ręce dyrektora S.P w Zdunach p. Andrzeja Hejdysza za dużą pomoc i otwartość dla naszych działań przy organizacji turnieju oraz w trakcie całego roku. W końcu salka sportowa na parterze w budynku SP w Zdunach to nasze DOJO/ czyt. Dodżo/ od 1991 roku. Turniej, jak co roku otworzył Burmistrz Zdun p. Tomasz Chudy kierując ciepłe słowa do uczestników i zagrzewając do dobrej walki sportowej. Pan Burmistrz od wielu lat obserwuje i wspiera nasze działania. Nie raz bardzo pozytywnie podsumowując naszą pracę szkoleniową i sukcesy – Dziękujemy. Turniej poprowadził ze strony sportowej p. Stanisław Jabłonowski – Sędzia Międzynarodowy EKF wraz z całym panelem sędziowskim. Dzięki świetnej pracy sztabu ludzi wolontariuszy Shodana oraz składu sędziowskiego Zduny Cup 2021 przebiegł niesamowicie sprawnie i bez zakłóceń. Wystartowaliśmy o 10:00, a zakończyliśmy zmagania o 16:00, przy tak dużej liczbie konkurencji i uczestniczących w nich sportowców. Słowa nie oddadzą ogromu emocji i atmosfery walki, często nie tylko z przeciwnikiem, ale i własną tremą. Ale uśmiech dziecka z każdego sukcesu był wielką nagrodą.
Zwycięzcy poszczególnych konkurencji – kata indywidualne i drużynowe oraz kumite otrzymali przygotowanie medale, dyplomy i puchary. A rozegrano konkurencje karate z podziałem na wiek i płeć. Od najmłodszych, czyli karatecy mający do 7 lat, do kategorii Masters +50 lat. Bo karate jest sportem dla każdego i każdym wieku.
Wyłoniono Najlepszych Zawodników wśród dziewcząt i chłopców. Okazali się nimi Shodaniacy Marta Streubel 2 złote i brązowy medal oraz Jakub Romański 3 złote medale. Otrzymali oni specjalne Puchary.
W klasyfikacji Klubowej również nagradzanej specjalnymi pucharami zwyciężył UKS Shodan Zduny z dorobkiem 16 złotych 11 srebrnych i 22 brązowych medali. Na 2 m klubowo uplasowała się Akademia Sportu Chikara Kępno z dorobkiem 6 złotych, 4 srebrne i 3 brązowe/ warto nadmienić że Chikarę prowadzi trenerka Magdalena Górecka/ Mazajczyk / była Zdunowianka i wieloletnia świetna zawodniczka Shodan. 3 m wywalczył Dolnośląski Klub Karate Jinkakku Kansei .

Raz jeszcze dziękuję za ten ogrom pracy i pozytywnych emocji Sensei Jarek Adamski