Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Licealiady w Karate Olimpijskim w Lutyni

05.12.2021 w hali Szkoły Podstawowej w Lutyni odbył się pierwszy, historyczny Finał Dolnośląskich Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady w Karate Olimpijskim.
Udział w finale i to medalowy mieli nasi Shodaniacy na co dzień uczniowie Szkoły Podstawowej w Cieszkowie. Super starty dziewcząt zaowocowały 2 tytułami Mistrzów Dolnego Śląska oraz 2 brązowymi medalami i 5 miejscami. Bardzo dobra postawa sportowa naszych uczniów, to efekt stale rozwijającej się i pracującej bez ustanku grupy dzieci.
Zapraszamy innych uczniów i nie tylko do przyjścia na trening i poruszania się z nami. Karate to świetny sport dla dzieci i bardzo bezpieczny. Nasi uczniowie startują w Finałach Wielkopolski i Dolnego Śląska w zależności do których szkół uczęszczają.
Nasi Mali a Wielcy Mistrzowie Karate
Złote medale w kata wywalczyły Sara Bednarek oraz Mia Palmączyńska.
Brązowe Medale w kata wywalczyły : Ania Choma, Elena Mujta, 5 m w kata oraz kumite zajęła Maja Gibek.
Świetnie walczyli również w swoich kategoriach Ania Gbiorczyk i Antoni Gbiorczyk. Oboje zaliczyli wygrane i niestety przegrane pojedynki.
Każdy zasługuje na wielkie brawa za waleczność i postawę oraz godne reprezentowanie swojej Szkoły
Wielkie podziękowania również dla rodziców za pomoc i obecność podczas zawodów, oraz za pracę trenerską dla Wiktora Adamskiego – jak widać godne zastępstwo. Wszak była to niedziela – ale z radosnym uwieńczeniem zmagań.
Raz jeszcze Wielkie Gratulacje i Podziękowania Trener Jarek A.