7TH Central Poland Open Grand Prix Karate 2021

5-6 czerwca w Pleszewie odbył się międzynarodowy turniej rankingowy, wyłaniający kadrę Polskiej Unii Karate. Cztery kraje, 63 kluby, 512 zawodników a pośród nich 5 Shodaniaków.
Waga turnieju znamionowała, że będzie trudno, ostro – krótko mówiąc iskrzyło w każdej walce.
Shodaniaki walczyły jak zawsze i choć jak to bywa w sporcie malutki błąd niesie duże skutki, my wracamy z 2 brązowymi medalami i 2-ma 7 miejscami oraz punktami do Rankingu PUK.
W kata U-21 Kasia Trafankowska wraca z kolejnym medalem – Trzy turnieje rankingowe i trzy blachy. Podobnie Jakub Romański w kumite juniorów – 55 kg z brązem. Pomimo świetnych walk na 7 miejscu sklasyfikowano Eryka Szymczaka – kumite junior mł -52 kg i Jakuba Formanowskiego – kumite junior open. Niewiele im brakowało by być wyżej. W niedzielę Marta Streubel startowała w kata u 12/10-11 lat. Pomimo naprawdę dobrego startu musiała uznać wyższość przeciwniczek. Czasem stres opanowuje głowę – ale jako trener wiem, że Marta jeszcze nie raz pokaże na co ją stać. Podsumowując był to cenny i trudny start na drodze do rozwoju Shodaniaków. Mi przypadł zaszczyt pracy w panelu sędziowskim w jednym z najważniejszych turniejów w kraju. Teraz tylko do pracy bo jeszcze dużo przed nami.
Raz jeszcze brawo dla was za godne reprezentowanie Shodana