Otwarte Mistrzostwa Opolszczyzny – Prudnik 08.05.2021 r.

Otwarte Mistrzostwa Opolszczyzny – Prudnik 08.05.2021 r. w międzynarodowej obsadzie polsko-czeskiej. Bardzo udany pierwszy start po przerwie covidowej dla młodych dziewcząt Shodana. Najmłodsze, a waleczne jak pozostali Shodaniacy. Dziewczyny nie dały szans przeciwniczkom w kata drużynowym do 10 lat i 11-13 oraz kata indywidualnym 8 lat. Aleksandra Adamska 3 x złoto – to był jej start i efekt pracy jaką wykonała- codzienny trening z własnej chęci.
Rywalizowały kluby z południa Polski, Wielkopolski i Czech – blisko 140 zawodników.
Shodaniaczki zdobyły 3 złote, 1 srebrny i 1 brązowy medal.
Warto podkreślić również klubowy finał w kata indywidualnym 8 lat.

Złote medale drużyny
Do 10 lat – Aleksandra Adamska, Natasza Adamska, Anna Choma
11-13 lat – Marta Streubel, Aleksandra Adamska, Natasza Adamska
Kata 8 lat po pokonaniu przeciwniczek Ania Choma i Ola Adamska spotkały się w finale. Koleżeński pojedynek ale bez grama ulgi. Mistrz jest tylko jeden i została nim Ola zdobywając 3 złoto i puchar.
W kata 9 lat Ola wywalcza brąz.
Trochę sportowego szczęścia zabrakło w startach indywidualnych w kata 10 lat Nataszy Adamskiej i kata 11 lat Marcie Streubel. Pomimo świetnych startów, wróciły bez medalu, ale po świetnym wykonaniu i walce. Czasem niewiele, ale zabraknie – piękno i surowość sportu.
Oby dziewczyny rozwijały się tak dalej . Brawo 🙂

Wracając udało się nam by dziewczyny chwyciły w dłoń wyczynowy łuk, bo obok hali jest klub łuczniczy w Prudniku oraz ,,wskoczyć” do Zamku Książęcego w Niemodlinie – pozwiedzać, pokarmić daniele – polecamy to urokliwe miejsce.