Mistrzostwa Polski Karate Shotokan – Stargard 09.05.2021

W niedzielę 09.05.2021 juniorzy Shodana brali udział w Mistrzostwach Polski Shotokan Juniorów.
Stylowe Mistrzostwa Polski rozegrano w Stargardzie 09.05.2021, a wśród startujących klubów nie zabrakło Shodana. Piękny dorobek – Mistrzostwo Polski Shotokan, wicemistrzostwo i dwa brązowe medale to efekt działań Shodaniaków.

Starty rozpoczęliśmy od konkurencji Drużynowych Kata. Jakub Romański, Jakub Formanowski i Maurycy Maciaszek wywalczają tytuł Wicemistrzów Polski Juniorów /16-17 lat/, a po chwili w konkurencji Kata Drużynowe Junior /18-20/ chłopaki dokładają brązowy medal – Pokazali co potrafią. To ich pierwsze medale Mistrzostw Polski.
W kumite emocje brały jeszcze większą skalę – Shotokan, a więc kategoria open i zasada – wygrywasz idziesz dalej – przegrywasz odpadasz.
W konkurencji kumite młodzik /14-15 lat/ startuje Jakub Romański. Idzie jak burza wygrywa wszystkie kolejne walki przed czasem i awansuje do finału. Już olbrzymi sukces, a tu walka z przeciwnikiem o głowę wyższym. Ale mamy strategię na walkę, Jakub wypełnił taktyczne założenia, nie uległ presji psychicznej i WYGRYWA – JAKUB ROMAŃSKI SHODAN ZDUNY MISTRZEM POLSKI SHOTOKAN – to jego pierwszy tytuł mistrzowski w już bogatym dorobku sportowym. Cały team Shodana walczył razem z Jakubem i się cieszył.
Po chwili Maurycy Maciaszek i Jakub Formanowski walczą w kumite kadetów /16-17 lat/, chłopaki wygrywają swoje walki w połówkach i przystępują do walki o strefę medalową. Pierwszy walczy Jakub i wygrywa – jest medal i walka o finał. Maurycy niestety ulega przeciwnikowi i plasuje się na 5 miejscu. Jakub Formanowski ostatecznie ulega w półfinale i zostaje brązowym medalistą mistrzostw.

Super wynik, to efekt świetnie wykonanej pracy, stałego rozwoju chłopaków i nie poddawanie się pomimo trudności – a ostatnio ich było wiele. To duży sukces dla nas jako Teamu Shodan i indywidualnie dla zawodników. Jako trener i Prezes pragnę podziękować im za zaufanie i wspólną pracę coraz bardziej świadomą i bardzo sumienną. Podziękować pragnę również wszystkim którzy nam pomogli i nas wspomagają – Miastu Zduny, rodzicom i sympatykom oraz wszystkim Shodaniakom, z którymi na co dzień trenujemy i sparujemy. Każdy medal jest wynikiem wielu czynników i WIELU CIESZY. A my dalej trenujemy pokornie i w ciszy Dojo – Niech Wyniki Robią Hałas.
Jeszcze Dużo mamy do osiągnięcia 😊
Gratuluję i dziękuję Sensei Jarek