18 International Karate Tournament Croatia Open – Rijeka 2018

18 International Karate Tournament Croatia Open – Rijeka 2018. Zwycięstwo i nauka. 
Jedno trofeum przyjechało z nami- Chorwacja zdobyta.
Wielki turniej WKF z bardzo mocną obsadą włącznie z reprezentacjami narodowymi kilku krajów. 224 kluby z 26 państw ponad 1900 zgłoszeń i my Shodaniacy. Jako trener wiedziałem że będzie bardzo trudno, ale cel i doświadczenia jakie można zebrać by być lepszym, były warte trudu. Karate w Chorwacji i całych Bałkanach jest na bardzo wysokim poziomie międzynarodowym. Croatia Open jest turniejem gdzie na macie spotyka się medalistów mistrzostw Europy i Świata konkurencji juniorskich więc było na co popatrzeć pod względem sportowym. Organizacyjnie turniej również bardzo profesjonalnie prowadzony zawodnik wiedział czy jest opóźnienie, podawane wyniki walk – wszystko na telebimach, a zawody rozgrywano na 8 tatami.
Był też i czas na przyjemność pozwiedzania pięknej Opatji. Chorwacja ma swój urok -widoki gór i morza w jednym. Jedyny sukces to wygrana w kata masters +45 lat Jarosława Adamskiego, finał z ubiegłorocznym mistrzem.
W starty młodszych Shodaników wkradł się stres związany z rangą turnieju. Rozgrzewka super a start niestety słabiej. Głowa – to ważny aspekt tak jak przygotowanie sportowe. Cieszy fakt iż mimo przegranych nie były one do zera. Kasia, dwaj Jakubowie i Maurycy mają większe pojęcie jak muszą dalej pracować . Mają jeszcze przed sobą 2 lata startów w obecnych kategoriach wiekowych
A przed nami ………..