Konjice Horse Cup 2023

Pierwszy start młodych Shodaniaków w tym roku był udany – miejmy nadzieję, że będzie ich jeszcze więcej. W dniu 25 lutego 2023 roku Shodaniacy walczyli w międzynarodowym turnieju rozgrywanym w Slovenskich Kunjicach, w Słowenii. W turnieju wzięło udział 58 klubów z Austrii, Włoch, Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Serbii, Czarnogóry, Słowenii i Polski.

Shodaniacy pokazali, że potrafią walczyć i mają charakter. Aby zdobyć medal, należało wcześniej wygrać co najmniej trzy walki, co udało się dziewczynom. Sara wygrała cztery pojedynki i awansowała do finału w kategorii U10 kata. W kategorii U12, trzy dziewczyny – Ola, Ania i Nikola – wygrały każda po trzy walki i walczyły o medale. Ola zdobyła brązowy medal, przegrywając 2:1, a Ania i Nikola zmierzyły się ze sobą o ten sam medal.

W kategorii U14 Sara i Natasza musiały uznać wyższość swoich przeciwniczek. Sara wygrała trzy walki, ale po przegranej w półfinale, również przegrała walkę o brązowy medal. W kategorii Kata Masters +50 Senseje Piotr i Jarosław wygrali swoje wcześniejsze walki i spotkali się w finale. W kata drużynowym, 2. miejsce zajęły Ola, Nikola i Ania, przegrywając z przeciwniczkami z Klubu Seki ze Słowenii. Starsze dziewczyny – Marta, Natasza i Sara G. – również zdobyły 2. miejsce, pokonując Słowenki, ale niestety przegrywając 2:1 z przeciwniczkami z Zrenicy w Bośni i Hercegowinie.

W czasie turnieju było mnóstwo emocji, walki, zwycięstw i porażek, a także radość z odbieranych medali na podium. To były cenne sukcesy i doświadczenia zdobyte podczas mocnego zagranicznego turnieju. Udało nam się też zahaczyć o Wiedeń i krótko zobaczyć Katedrę oraz spacerować po Stefan Platz – dla dziewczyn były to piękne przeżycia. Nie brakowało szaleństw.

Teraz czas na wyciągnięcie wniosków i dalszą pracę, ponieważ dziewczyny są wspaniałe.