XVII ZDUNY KARATE CUP 2019

XVII ZDUNY KARATE CUP 2019 ,,O Puchar Burmistrza Zdun”

16.11.2019 to kolejna edycja, już XVII organizowanego przez SHODANIAKÓW turnieju. Tym razem na tatami stanęli do walki zawodnicy z 25 klubów w liczbie 251 karateków. Rozpiętość wiekowa od 6 do 60 lat – od dzieci początkujących do Mastersów.
Po oficjalnym wprowadzeniu drużyn, turniej otworzył włodarz Zdun p. Tomasz Chudy, a sportowo świetnie poprowadził sędzia krajowy p. Zbigniew Wojtkowiak.
Podczas otwarcia wręczyliśmy podziękowania za wspieranie działalności klubu i możliwość rozwoju młodych karateków. Specjalne statuetki wręczono: p. Tomaszowi Chudemu – Burmistrzowi Zdun, p. Andrzejowi Hejdyszowi – Dyrektorowi S. P. w Zdunach oraz przedstawicielom naszego sponsora Dünya Döner Kebab p. Ömer Akyüz i p. Katarzynie Pospiech.

Zmagania w konkurencjach kata i kumite odbyły się na 4 tatami, a zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale i puchary oraz dyplomy.
Spośród startujących wyłoniono najlepszych zawodników. Wśród dziewcząt zwyciężyła zdobywczyni 3 złotych medali Marta Streubel – Shodan Zduny, a chłopców zawodnik Jakub Piwko z Dolnośląskiego Klubu Jinkaku Kansei.
Wyłoniono też najlepsze kluby uhonorowane specjalnymi pucharami. Zwyciężył UKS SHODAN ZDUNY przed Dolnośląskim Klubem Jinkaku Kansei i Akademią Sportu Chikara Kępno. / tu warto przypomnieć że Chikara to klub byłej zawodniczki Shodana – Sensei Magdaleny Mazajczyk, a nazwisko po mężu Górecka /.
Shodaniacy wywalczyli łącznie 16 złotych, 14 srebrnych i 23 brązowe medale. Na podkreślenie zasługuje fakt, iż każdy z Shodaniaków dzielnie walczył i choć jak to w sporcie, czasem przychodzi porażka, to każdy może być dumny z własnej postawy. Brawo moje Shodaniaki.

Trzeba podkreślić, że organizacja turnieju to ciąg działań. Takie wydarzenie nie może się odbyć bez pracy wolontariuszy. Rodzice Shodaniacy okazali się bezcenni i dzięki ich wielkiemu wkładowi pracy całość domknęła się w dobrze zrealizowane zadanie. Bez Was ten turniej, by się nie udał. Składam Wielkie podziękowanie Wszystkim Wam Shodaniacy Razem i każdemu z osobna, za te dni pracy, wysiłku, pomocy a przede wszystkim sympatycznej rodzinnej atmosfery. Wielkie Dzięki – Jesteście Wielcy. Na wyrazy podziękowania zasługują również uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Zdunach, za pracę całodniową obsługę kebabu.

Zawsze powtarzam – Bycie Shodaniakiem, to brzmi dumnie.

Udało się nam zrobić coś wielkiego, w niewielkich Zdunach.
Gratuluję i Dziękuję.