19 International Vienna Open 2019

19.10.2019 – 113 klubów ponad 1000 zawodników z 25 państw.
W tej grupie Znalazły się Młode Shodaniaczki wraz z trenerem, by walczyć o międzynarodowe trofea Wiednia. Rywalizacja na 9 tatami niosła ze sobą wiele emocji i zaciętych walk o każde zwycięstwo, od najmłodszych karateków do seniorów. Wysoki poziom sportowy był zapewniony rangą i wieloletnią tradycją rozgrywanego turnieju. Dla nas był to pierwszy start w Wiedniu, ale myślę że nie ostatni. Warto walczyć z najlepszymi, bo sukces cieszy, a doświadczenie i obserwacje najlepszych są bezcenne w dalszym treningu.

Indywidualne starty, to zmagania najmłodszej Oli w kata do 8 lat, porażka z Austriaczką i niewiele zabrakło do repasaży, ma jeszcze rok startów w tej kategorii. W kata do 10 lat 5 m wywalczyła Marta Streubel szkoda przegranych 3:2 walk, medal był w zasięgu. Natasza i Zuza odpadły w eliminacjach uznając wyższość przeciwniczek. Widać postęp w technice, ale trzeba pracować na dalsze sukcesy indywidualne. Za to w kata Drużynowym do 10 lat/ Marta Streubel, Natasza Adamska i Zuza Szymańska/ dziewczyny świetnie wystartowały. Pokonały drużynę z Austrii i nieznacznie uległy Teamowi z Ukrainy. Wywalczyły Brązowy medal i było widać lepszy każdy kolejny start i nabieranie doświadczenia. To cieszy. W kata indywidualnym Masters +50 lat srebrny medal wywalcza trener Jarek Adamski.

Był też czas na zobaczenie Centrum Wiednia. Na zwiedzanie pięknych zabytków i spacer po Cesarskim Mieście, poszukując historii Cesarzowej Sisi i Franciszka. Neue Burg oraz katedra św. Stefana zrobiły wrażenie na dziewczynkach. Zawsze staramy się połączyć dobry start z poznawaniem miejsc w których przychodzi nam walczyć. To dodatkowa nauka i rozwój nie tylko sportowy, tak ważny dla młodzieży.