13 Polish Open International Grand Prix 2019 – Bielsko-Biała

11.10-13.10.2019 Bielsko-Biala – 13 Polish Open International Grand Prix 2019” – Europejski Puchar Karate WKF.

32 Państwa, 210 klubów i ponad 2370 startujących w konkurencjach. Największy turniej Karate w Polsce i naszej części Europy. Trzy dni Walki Karate na najwyższym poziomie Karate Olimpijskiego WKF. Startowały kluby z Europy: od Rosji po Hiszpanię, od Malty po Skandynawię i Wielką Brytanię, oraz z Azji i Ameryki Południowej.

Startując w zawodach takiej rangi wiedzieliśmy, że będzie bardzo trudno i wywalczenie medalu będzie sukcesem. Shodaniaki wywalczyły łącznie 3 brązowe medale, dwa 5 miejsca i miejsca punktowane. Były też porażki pomimo zaciętych walk, pełnych ambicji i starań. Za to Wam wszystkim Shodaniaki należy się Wielki Szacunek – za podjętą walkę.

Medale wywalczyli trener Jarek Adamski – kata indywidualne Master C, oraz drużyny Kata U14 – Matylda Ozga, Zosia Duczmal i Ania Streubel, oraz U12 – Marta Streubel, Zuzia Szymańska i Natasza Adamska. 5 miejsce wywalczyli kata poniżej 8 lat – Aleksandra Adamska oraz drużyna U18 – Jakub Romański, Jakub Formanowski i Maurycy Maciaszek – chłopaki mają po 15 lat i jeszcze pokażą co mogą. W kata U9 – 7 m wywalczyła Marta Streubel, kata U14 – 9 m Matylda Ozga, w Kata Juniorek 15 m Katarzyna Trafankowska – u niej stały rozwój i postęp jest zauważalny. Należy podkreślić, że w konkurencjach indywidualnych było standardem minimum 40 – 50 startujących zawodników. Cieszą bardzo, zebrane cenne doświadczenie i punkty rankingowe, dobre starty i walka. Należy też pokornie przyznać, że czeka nas praca, by dalej się rozwijać i mierzyć z najlepszymi w tego rodzaju turniejach.

Shodaniaki to świetny TEAM od najmłodszych do najstarszych, pełen ambicji i ducha walki. Potwierdzają to na każdych zawodach, treningach, obozach. Brawo!

Podziękowania należą się również niezawodnym rodzicom za wsparcie, pomoc i opiekę. Walczycie i przeżywacie nie mniej niż Wasze pociechy Zawsze powtarzam, że jesteście trzecią stroną medalu – Dziękuję Bardzo Trener Jarek