Pardubice Open 2019 – 7 International Karate Lions Cup

Pardubice Open 2019 – 7 International Karate Lions Cup 15.06.2019.
Ten międzynarodowy turniej zgromadził ponad 750 karateków z 18 państw. Poza krajami z Europy Shodaniacy rywalizowali z przeciwnikami z Indii czy Nepalu.
Wyjazd na bardzo poważny turniej /ujęty w Kalendarzu zawodów EKF European Karate Federation/, w rodzinnej atmosferze bo i rodzice mocno pomagali i wspierali młodych karateków swą obecnością. Pomimo całej powagi zawodów sportowych Shodan był wielką rodziną wzajemnie się wspierającą. Ostatni start przed wakacjami przyniósł dużo radości oraz lekcji pokory, a także cenne doświadczenie.

Łącznie wywalczyliśmy 3 złote, 1 srebrny, 4 brązowe i 2x 5 m. Ciekawym było to co zrobiły dziewczynki w kata 8-9 lat. W pierwszej piątce były 4 Shodaniaczki nie dając szans Czeszkom i Austriaczce, uznały tylko wyższość koleżanki z Wrocławia. Zajęły lokaty od 2 do 5 miejsca dzieląc między siebie medale : 2 m Marta Streubel, 3 m Nadia Duczmal i Zuzia Szymańska, 5 m Natasza Adamska. Gra nerwów i koncentracji zdecydowały o podziale medali – ta grupa nie raz jeszcze nas zaskoczy. 
W kata Drużynowym 9 lat i mł. dziewczyny zajęły 1 m / Marta , Natasza i Zuzia / 
Złoty medal wywalczył Nikodem Szymański – kata disabilities do 14 lat. Karate jest dla każdego i jakże była nasza wielka radość z dokonania Nikodema w pierwszym zagranicznym starcie. 
Złoto wywalczył również trener Jarek Adamski w kata masters + 45 lat / broniąc tytułu z przed roku.
Brązowe medale wywalczyły jeszcze drużyny 
Kata U 14 / Zosia Duczmal, Anna Streubel i Marta Streubel /
Kumite U 14 / Klaudia Swat, Ania Streubel i Zosia Duczmal /
Klaudia została sklasyfikowana na 5 m w kumite U 14 – 50 kg,

Ostatni start po długim i bogatym wynikowo sezonie. Radość z wyników super atmosfera, zwycięstwa i porażki dające cenne doświadczenie. Jako trener zawsze chciałem by Shodan był wielką rodziną i to było. Gratuluje i dziękuję za trud, pracę, poświęcenie. Marzenia można spełniać i to się nam udało. 
Raz jeszcze za ten rok WIELKIE DZIĘKI MOJE SHODANIAKI