MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI SZKÓŁ W KARATE

Wspaniałe wyniki i sportowy sukces odnieśli karatecy trenujący w UKS Shodan Zduny podczas Mistrzostw Wielkopolski Szkół w Karate Olimpijskim WKF – Kleszczewo 11.05.2019, rozgrywanych w ramach Szkolnego Związku Sportowego „Wielkopolska”. Wśród uczestniczących ponad 370 zawodników ze 170 szkół z Wielkopolski, team SHODANA reprezentujący tym razem Szkoły w których się uczą wywalczył łącznie 6 złotych, 6 srebrnych i 9 brązowe medali, co pozwoliło poza indywidualnymi tytułami Mistrzów Wielkopolski, również wywalczyć czołowe lokaty w Punktacji Szkół w Igrzyskach Dzieci – klasy 1-6 oraz Licealiady.
Ogółem w ramach igrzysk dzieci, igrzysk modzieży szkolnej i licealiady sklasyfikowano szkoły z 25 powiatów i 64 gmin.
Sportowcy – uczniowie byli niesamowicie dumni podczas odbierania wspaniałych pucharów, medali i dyplomów z rąk przewodniczącego Szkolnego Związku Sportowego p. Zdzisława Urbańczyka, gdy odczytywano nie tylko nazwiska zwycięzców, ale również szkoły w jakich się uczą.
Karate wzorem najlepszych dyscyplin olimpijskich, jest również rozgrywane w ramach sportu szkolnego już od 5 lat. Warto też nadmienić, iż Karate jest 2 dyscypliną na świecie pod liczbą trenujących je zawodników – zatem jak widać zainteresowanie jest ogromne. Choć wymaga dużej samodyscypliny i pokory, ale za to najwszechstronniej rozwija człowieka w bardzo wielu aspektach, ciało – sprawność fizyczną jak i umysł.
Bardzo dziękuję rodzicom za obecność, pomoc i zaangażowanie w trakcie zawodów.
Dla nas był to kolejny z najważniejszych startów w tym roku. Bardzo trudny, ze względu na bardzo dużą liczbę przeciwników, ale potwierdzający, że w Shodanie Mamy Duży Potencjał w Sporcie Olimpijskim jakim jest Karate. Raz jeszcze bardzo gratuluję uczniom – karatekom : )