Transylwania Open Grand Prix 2019 – Rumunia

Transylwania Open Grand Prix 2019 – Oradea , Rumunia 01/02.02.2019

Międzynarodowy Turniej Transylwania Open zgromadził Karateków z 16 państw w tym naszych Sulmierzyckich Shodaniaków. Zosia i Nadia Duczmal, Norbert Tysiak wraz z trenerem Jarosławem Adamskim pojechali powalczyć o trofea w regionie Drakuli. Pierwszy start w Oradei okazał się pełnym sukcesem. Po piątkowej rejestracji zostało trochę czasu na wieczorny spacer po Oradei. Pięknie podświetlone zabytkowe budynki robiły duże wrażenie. Oradea to bardzo ciekawe miasto.

Sobota była dniem zmagań karate.
Świetnie w kata do 11 lat wystartowała Nadia pokonując wszystkie przeciwniczki. Radość i niedowierzanie z tego co dokonała. Nadia wraz z Zosią i koleżanką rywalizowały w kata drużynowym w walce o finał pokonały Rumunki by w finale powalczyć z Ukrainkami. Dziewczyny ostatecznie wywalczają 2 miejsce kata drużynowego dziewcząt do 11 lat. W kata w konkurencji Masters 1 miejsce wywalcza trener Jarosław Adamski. Po południu Zosia staje do walk kumite. Zdecydowanie wygrywa wszystkie walki, nie dając szans przeciwniczkom i wywalcza 1 miejsce w kumite dziewcząt +45 kg. Norbert dobrze walcząc w kumite senior -84 kg wywalcza finał. Wieczorem staje na wprost Rumuna w walce finałowej – specjalne tatami na podwyższeniu. Pomimo ogromnej woli walki musi uznać wyższość przeciwnika. Wywalcza jakże cenne 2 miejsce.

Pierwszy start w Transylwania Open Grand Prix 2019 w którym mieliśmy 5 finałów z czego 3 wygrane okazał się bardzo udany i co ważne pozostawiliśmy po sobie dobre wrażenie.
Aż chce się pytać co przyniesie dalej ten rozpoczynający się rok

Dziękuję wspierającym naszą działalność Dunya Doner Kebab, Gminie Zduny i rodzicom – a tu szczególnie Rafałowi Tysiakowi i Tomaszowi Duczmalowi za pomoc, obecność i wspieranie. Sensei Jarek

Dodatkowy smaczek miał fakt, iż wraz z nami udał się były zawodnik Shodana, dziś trener w Nipponie i Ukemi Kobylin – Piotrek Bielawski wraz z dwójką podopiecznych Jakubów.
Każdy wspierał każdego = jeden team.