Pardubice Open 2018 – VI International Karate Lions Cup – Czechy

Pardubice Open 2018 – VI International Karate Lions Cup – Czechy 02.06.2018

Wyniki Shodana 8 miejsce w klasyfikacji klubowej dało wywalczenie 4 złotych, 3 srebrnych i 9 brązowych medali.
VI edycja turnieju  dla Shodana pierwszy raz w Pardubicach, zgromadziła kluby z Czech, Słowacji, Niemiec, Austrii, Rosji, Indii, Etiopii oraz Polski.
Patrząc na dorobek, udany start Shodaniaków i kolejne cenne doświadczenie sportowe.
Choć bardzo zmęczeni wróciliśmy z głowami uniesionymi do góry. Wiemy co musimy poprawiać w codziennym treningu.

Pięknie starty rozpoczęły najmłodsze Marta i Nadia. W pierwszej konkurencji pokazały szlak jakim mamy kroczyć, a reszta poszła za ich przykładem. W kata U10 czyli 7-9 lat Marta wygrała 3 pojedynki i wywalczyła 1 m, a Nadia 3 m. Tu zaznaczę że Marta to rocznik 2010 i oj, oj nie raz jeszcze pokaże co potrafi!
A dużą przyjemnością było widzieć, iż na jednym podium stawało nie raz po 2 Shodaniaczki w tej samej Konkurencji.
O każdy medal walka była bardzo twarda i zażarta, a czasem bolesna. Karate to szkoła charakteru i hartu ducha.

Kumite drużynowe U 14 / Jakub Romański, Jakub Formanowski, Hubert Koźma /

Ponadto walcząc w repasażach o medal brązowy ostatecznie 5 miejsce zajęli w kata Becker Weronika i Jakub Formanowski.
Dziękujemy naszym sponsorom Dunya Doner Kebab i Gminie Zduny oraz jak zawsze Rodzicom Shodaniaków. A tu szczególnie Państwu Streubel i Tomaszowi Duczmalowi obecnym i czynnie wspierającym najmłodszych w trakcie turnieju. Wielkie Dzięki – trener Jarek